odtucnovaci tabory pro deti

Koho baví hubnout, ať hubne, cvičí, ... Která jak a proč hubneme a jak nám to jde/nejde ...

odtucnovaci tabory pro deti

Příspěvekod luckabaculka v stř 25. srp 2010 14:33:07

Ahojky, jmenuji se Lucka, je mi 14 let a jsem tu nova a asi nejmladsi. Mym problemem je nejaka ta kila navic. Merim 156 cm a bohuzel jsem se vypapala, jak rika maminka, na 77kg. Pred prazdninama jsem mela 74kg a mamka se s pani doktorkou domluvili ze jestli jeste priberu a budu mit vic jak 75 poslou me na zhubnuti do ozdravovny. Prazdniny konci a pristi patek jdeme zase k pani doktorce kde me budou vazit a bohuzel vim jak to dopadne ...:-( Nebyly jste nahodou nekdo na tomto leceni. Doktorka doporucovala lazne Bludov a na 3 tydny. Nebyly jste tam nekdo a jak to tam funguje? Jak jsou tam narocni na sportovni vykony. Na prazdninach jsem byla na Tydnech pohybu hrou a vsichni se mi smali ze jsem tlustobrich, sadelnice, spekoun, no asi to znate a na sportovnich akcich me nikdo nechtel do tymu. U jidla si ze me delali srandu a rikali: spravne prase vsechno spase. Nejhorsi to ale bylo v bazenu, mamka mi koupila dvoudilne bile plavky abych prej nemela mokry bricho ... A vipadam v tom opravdu strasne a predevsim kluci si z toho delali srandu. Merili nam treba jak dlouho se nam klepou speky ... Chtela bych zhubnout ale nevim jak na to ... Prosim odpovezte mi ...
zhubla jsem! Huraaaa
luckabaculka

Re: odtucnovaci tabory pro deti

Příspěvekod seekorka v čtv 26. srp 2010 7:09:29

Priznam se, ze pri "merili nam speky jak dlouho se tresou" jsem hodne vahala, zda mam prispevek brat vazne, nebo si tu nekdo dela legraci.
JEnze zbytek se mi zda duveryhodny a tak sve pochyby zazenu. Ackoli jsem nikdy o nicem podobnem neslysela.
To vam meril kdo ? Cim a jak?

KE zbytku dotazu. Jelikoz je dle lekaru brano jako "zdrave a nevracejici se hubnuti" cca 2kg mesicne.
MEla bys za 3 tydny "zdrave a bez jojo efektu zhubnout 1,5Kg.
NEumim si predstavit, kdo by kvuli zmene vahy ze 77 na 75,5kg tohle podstupoval. Ja urcite ne.
Ale dokazu si predstavit, ze tabor slibuje i nemozne, tudiz treba zhubnout 4-5kg za tuto dobu.

Cituji z webu lázní Bludov:
"Při příjmu Vašeho dítěte je stanoven cílový úbytek a individuální léčebný plán. Děti se váží 2x týdně. Úbytek tělesné hmotnosti pacientů s dětskou obezitou činí za pobyt 4 - 5 týdnů průměrně 7 - 8% ze vstupní váhy."

Takze za to je 5,4 - 6,2 kg za uvedenou dobu 4-5 týdnů.

Pokud tam máš být 3 týdny, jsou to cca 2,4kg.
Co opravdu nechápu je fakt, že jsi tam mohla jet už během prázdnin.
Nikdo by ve škole neřešil kam jsi jela atd. Protože pokud absence ve školním roce překročí určitý počet hodin a dnů, řeší se pak svolení řiditele školy atd. V tu chvíli se to dozví učitelé, nebo celý sbor, no a pak už k drbání a roztroubení informace stačí málo... Proto si myslím, že ty prázdniny by bývaly byly lepší *11*

No a ve finale nepochvalim tvou maminku. :=-
Budto je totalne bez vkusu, nebo netusim.
Můžu vědět jakou postavu má tvoje mamina?
Ani hubenym casto bile plavky nelichoti. NAvic ne kazde bile jsou tak silne, aby zakryly bradavky, pripadne ochlupeni mezi nohama.
NEvim zda si tu nekdo dalsi vzpomene, ale asi 2 roky zpet jsme delali sraz v bazenu.
Dorazila i jedna baculka, velmi pekna tvar, upravena, fakt super, i postava pekna.
Jen ty bile plavky... :( Kazdy civel.. A ne v dobrem.

Bile plavky vyhodit! Sehnat ve vyprodeji jakekoli jine, rozumny strih. Je jedno zda dvou nebo vcelku.
Hlavne at se v nich citis dobre.

A nechapu ani termin mokre bricho. To z vody obvykle byva *11*

Pokud nemáš jistotu, nebo nevíš do čeho bys šla a lékařka ti nic nevysvětlila.
Zkus napsat primo sem http://lazne-bludov.cz/pro-deti/detska-obezita.htm . Optej se z čeho se skládá program a čeho se můžeš obávat. Věřím, že odpoví někdo normalní.
Ale ty 3 tydny.. Budto te timjen strasi, nebo si toneumim vysvetlit. Proste 2 kg ztrata je o nicem a tebe to nijak nenastartuje :(

A dodávám, ze se mi vubec nelibi u nich zmineny vyraz "redukcni dieta". Kazdy vi, ze behem vyvinu nema byt zadna dieta! Telu muze neco duleziteho chybet. Ocekavala bych spise neco v smyslu omezeni nevhodnych potravin (zrejme je to tak mysleno, ale dieta me proste vytaci).

Co se tyce doporuceni k hubnuti, pro tebe by mi pripadal nejlepsi asi bazen, nebo orbitrek.
NA nem by si posilovala i paze a zada. Castecne i bricho, pri spravnem postoji.
A ten bazen je na celou postavu. Nebudes z nej ani tolik unavena. Jen to chce ty jine plavky *18*
seekorka

Příspěvekod seekorka v čtv 26. srp 2010 7:28:28

Kdo muj prispevek precte az do konce, dostane cukrátko *10*
seekorka

Příspěvekod rennnie v čtv 26. srp 2010 9:04:27

Seekorko, tvůj příspěvek jsem ještě nečetla, ale Lucce musím odpovědět. Když jsem byla v Bludově já, což bylo někdy v 1993 (myslím) tak tam pan ředitel hrozně propagoval Herbalife. I naše zlomil, takže já jsem spolu s ostatními místo snídaně pila koktejl :-) No jinak ty lázně vypadaly dobře, sešly jsme se tam tlustší i hubenější, takže se to přežít dalo. Ale naši pak ke konci za mnou jezdili co víkend, protože 6 týdnů, to bylo opravdu dlouho.
Lucko, pokud nejseš rozhodnutá sama s tím něco udělat, lázně ti nepomůžou. Vím o čem mluvím, jezdila jsem celou základku téměř každé prázdniny a váha šla stále nahoru. V ozdravovně máš daný režim, pohyb a hlídají vás v jídle. Což doma se hůř dodržuje, obzvlášť pokud ostatní jí jak chtějí a ty můžeš jen na ně koukat, protože ty jsi ta tlustá. Když mají rodiče obézní dítě, tak se musí holt do programu zapojit taky. Navíc z lázní se vrátíš domů, možná tam něco zhubneš a co? Doma když se vrátíš do starých kolejí, tak ti ten pobyt byl na nic.
rennnie
Ověřený uživatel

Příspěvekod Riccione v čtv 26. srp 2010 9:10:05

Sestřenka kdysi v Bludově byla, asi v tvým věku, možná trochu mladší. A co si tak pamatuju, tak si tam užila i srandu, i když to jídlo nebylo nic moc no. Ale to se dá čekat, že. :mrgreen:

Seek, obávám se, že je tam "tlačí" do většího zhubnutí, než je zdravý. Sama to nechápu a je to už taky skoro 10 let, co tam sestřenka byla, ale taky tehdy zhubla až moc. No a samozřejmě to pak nabrala zpět.
Pro mě takový podniky rozhodně nemají smysl, i když někoho to možná nastartuje na tu správnou dráhu.

Ale jsem ráda, že moje maminka byla vždycky rozumná a chápala, že i když bych v táboře zhubla, tak přijedu zpátky a co... Byla jsem jednou v létě na táboře, ale to už jsem si sama rozhodla, že ano, chci jet. Do dneška bych ovšem vraždila při slovech "kopřivovej špenát". Ale byla tam sranda. :)
Riccione
Ověřený uživatel

Příspěvekod rennnie v čtv 26. srp 2010 10:12:00

Já jsem tam jezdívala dobrovolně, mysím že jsem se i těšila. Aspoň v rámci možností. Měla jsem ráda Kostelec u Jihlavy. Tam jsme vždy po snídani chodili na "okruh" což byla procházka. A v neděli jsme dostali všichni nanuka - Míšu :-) Tam jsem zhubla vždycky cca 5 kg za měsíc docela nenásilnou formou. Prostě jen míň jídla, hodně zeleniny, hodně pohybu.

A na pobyty se jezdilo zásadně o prázdninách, jednou jsem jela od půlky června, a to mi to musela povolit škola. Jet v září je blbost... Lucko vzepři se, radši najdi nějakého doktora obezitologa a bojuj sama v domácím prostředí, je to účinější. Víme o čem mluvíme :-)
rennnie
Ověřený uživatel

Příspěvekod Iskandaria v čtv 26. srp 2010 12:48:57

Souhlasím s ostatníma, já bych přes školu do žádné ozdravovny nejela. Jinak podle všeho jsi ještě nikdy dietu nedržela, takže by ti kila měly jít dolů pěkně jen s doporučením obezitologa nebo výživové sestry. A za sebe doporučuju netýrat se dietama a zkusit nějaký sport - mě baví kolečkové brusle, i přesto, že jsem hrozně líná.

Seek: Já to pochopila tak, že kluci holkám měřili, jak dlouho se jim klepou špeky. Když jsem chodila na základku, tak kluci takhle sledovali, jak dlouho se holkám třepou prsa... a smáli se těm, kterým se tam nic netřepalo...
Iskandaria

Příspěvekod seekorka v čtv 26. srp 2010 13:44:55

Iskandria, ja nepochopila z textu prave kdo je meril.
Kluka bych vzala pres rozkrok, ze by cumel. Nesnasim zesmesnovani.. pak se proste clovek uzavre do sebe a je to jen horsi.

Kamaradka jezdila jako mala do Sadské, rikala zezhubla jen diky tomu, ze meli 2 dny v kuse jen svestky a kysane mleko.
Ale ze byl problem najit volny zachod ci kadibudku (detaily si nevybavim) a ze porad museli behat. To je asi 20 let nazpet.. Jen pro predstavu.

Ve skolnim roce je to blbost ..a ty plavky... uprimne? vzala bych hruby kamen a parkrat je s nima prejela... budou vypadat poskozene a v takovym kšuntu preci nepujdes mezi lidi, ne?
Jiny plavky a jinou barvu!
Bila, bila, bila, bila.. komu by se nelibila? Mne ne! Ne na plavky a do vody...!
seekorka

Příspěvekod luckabaculka v čtv 26. srp 2010 14:40:54

Jj neco podobneho, jen ze nas kluci z teamu vyrovnali vedle sebe a pak nas pleskli pres bricho a koukali a smali se komu se nejvic trese. Namachrovani sportovci no ... O plavkach jsem si uz promluvila s mamkou a pry pujdeme koupit jine, ktere si vyberu ja! Huraaa Jeste jsem se ji ptala na ozdravovnu a stale trva na svem... A meli jste pravdu, opravdu to neni jen na tri tydny :-( V patek se proste uvidi, kdyz moje mamka je hubena, bracha taky a tatka tez a me vidi jako becku sadla co se furt cpe a nehybe se. Asi maji pravdu ... V rodine jsem jedina tlusta ja
zhubla jsem! Huraaaa
luckabaculka

Příspěvekod seekorka v čtv 26. srp 2010 14:59:03

Lucko, ale ani rodice nemaji pravo se k tobe chovat jako k becce sadla.
A pokud nechas kluky, aby si z tebe delai otloukaciho panaka a jdes dobrovolne do te rady, pak se zamysli.
Kde to skonci priste? Az nekdo rekne skoc z okna?
Ne, ty se podobnym akcim musis postavit celem. Jinak to nejde.

Znam stihle maminy, ktere trpi tim, ze maji obezni dcery. A davaji jim to i nehezky najevo..
Mam trochu pocit, ze neco podobneho trapi i tvoji matku.. Mela by se s tim vyrovnat a podporovat te.. a ne strasit :)
seekorka

Další

Zpět na Mission Impossible: Hubnutí