BaculkaQ hubne!

Koho baví hubnout, ať hubne, cvičí, ... Která jak a proč hubneme a jak nám to jde/nejde ...

BaculkaQ hubne!

Příspěvekod BaculkaQ v pon 30. bře 2015 9:31:16

Tak jsem se rozhodla, že už mě nebaví být baculkou. Rozhodla jsem se, že zkombinuji cvičení, zdravou stravu a potravinové doplňky. Budu zde průběžně psát svoje úspěchy, což doufám bude dostatečná motivace k tomu, abych své předsevzetí splnila. Rozhodla jsem se pro dukanovu dietu a klasické kondiční cvičení. Potřebovala bych poradit jaké potravinové doplňky zvolit. Má někdo nějakou dobrou zkušenost? Vím, že co se týče potravinových doplňků je těžké nalézt něco, co skutečně funguje.
BaculkaQ

Re: BaculkaQ hubne!

Příspěvekod BaculkaQ v úte 31. bře 2015 11:31:06

Tak jsem na doporučení kamarádky, která je ex-baculkou vyzkoušela přírodní přípravdy z řad arkokapslí http://www.arkokapsle.cz/produkty/hubnuti-a-detoxikace-1 No a jsem teda zvědavá :). Kámoška díky ním zhubla deset kilo už za dva týdny. Objednala jsem si ty kapsle se zeleným čajem, které prej taky užívala, tak uvidíme.

Jinak zatím cvičím hodinu denně a nejím nic smaženého... Ale jedla bych, to vám povím holky :/
BaculkaQ

Příspěvekod peta v úte 31. bře 2015 12:06:23

Ahoj,

mám za sebou pár let cvičení a experitmentů. Zkusím se podělit o to, co fungovalo mě.

V první řadě bych varoval, neexistuje rychlé řešení. Udržitelná dieta je o trvalé změně životního stylu a kdykoliv se dostaneš na extrémní redukce za krátký čas, je to prakticky vždy buď pouze odvodnění (např. u mě svalový glykogen vázaný na vodu dělá rozdíl 3kg v hmotnosti, a není v tom ani gram sádla) a nebo snížíš kalorie tak drasticky, že se cítíš otřesně a máš okamžitě jojo efekt po skončení. Fungující a trvale udržitelná redukční dieta by neměla jít rychleji než 1 kg týdně, v úvodních fázích dvě, ale to se brzy zpomalí.

Další věc, neexistuje žádný zázračný doplněk. Pokud nepočítám extrémně návykové drogy založené na zvedání hladin Dopaminu jako kokain, extáze, amfetaminy a další bordel, pak tu máš už jenom diueratika která jen nebezpečně odvodní, hormony štítné žlázy které jenom zvýší hlad ale hubnout musíš stejně a kofein, který je celkem k ničemu. Tím to v zásadě končí. Prostě v těle je zadrátovaný evoluční mechanismus že dieta je nepříjemná a znamená to blízkost smrti a okamžitě na to reaguje energetický výdej mozku (Dopamin) a metabolismu (hormony šítné žlázy). Nic to nepřemůže, vždy to bude hlavně o psychice. Takže smyslem celé diety je v první řadě navrhnout ji tak, aby byla snesitelná, udržitelná a pokud možno účinná. Tedy než hurá akce "zhubnu 100 kg za den" je mnohem lepší udělat si nové životní návyky, které udržíš roky. Váha pak bude následovat sama.

Co se doplňků týče. Jsou tu dva, které o něco zmírní psychické příznaky diety. Tím prvním je vitamín D3. Toho je ve chmurném počasí nedostatek a vůbec pokud nejsi celý den na sluníčku, máš pravděpodobně deficit. Projevuje se to zvýšenou únavou, ospalostí, neschopností se soustředit, zhoršenou imunitou a podobně. Ideální je si v lékárně koupit vitamín a dávat si 3-5000 jednotek denně (nepřekračovat 15000). Cca po týdnu budeš mít o něco lepší náladu, něco jako v létě. Zvyšuje to i energetický výdej a tím i zlepšuje hubnutí. Pokud se ti po tom začne točit hlava, vysaď. Alternativa je chodit do solária, to nakopne ještě více.

Další je kotvičník zemní, bylinka která podporuje hypotalamickou hormonální osu. Je to pro obě pohlaví a pomáhá to na špatnou náladu, deprese, PMS a další negativní důsledky diety nebo špatného životního stylu. Holkám stačí 1-2 tablety denně, chlapi můžou více. Při vyšších dávkách hrozí arogance až sociální necitlivost, tedy opatrně. Zvyšuje to i ambice a cílevědomost.

snad to pomůže,

Petr
peta

Příspěvekod BaculkaQ v čtv 02. dub 2015 9:01:50

Děkuji Petře za vyčerpávající informace. Co se týče deprese, zatím nepociťuji že by mě nějakým způsobem stíhala. Myslím že s tím nemám problém :). Každopádně zatím mám čtyři kila dole a to pouze kombinací cvičení, pravidelného jídla (stále nejím smažené, vepřové, pečené, tučné.) Ráda bych přešla na tmavé pečivo, ale to by se mi celkem prodražilo :/) a těmi kapslemi se zeleným čajem.

Jinak se cítím lépe a díky hubnutí mi pomalu roste sebedůvěra, zatím mám pocit že nic mi v cestě za mojí vysněnou váhou nestojí!
BaculkaQ

Příspěvekod peta v čtv 02. dub 2015 9:20:21

Tak to je super a přeju hodně zdaru :)
peta

Příspěvekod housenka v čtv 02. dub 2015 19:35:17

Moc držím palce,at Vám jde hubnutí podle Vašich představ ;)
housenka

Příspěvekod BaculkaQ v pát 16. říj 2015 9:27:09

Snažila jsem se zjistit odůvodnění mé nadváhy. Jelikož vážím zhruba 80kg a měřím cca 175cm, mám ze sebe hodně špatný pocit. Hlavně jím opravdu střídmě, velké porce ovoce a zeleniny a snažím se i sportovat (zatím 2x týdně.)

Efekt se stále ovšem nedostavuje a já se obávám, že moje nadváha může být kvůli nějaké zdravotní vadě. U doktorky jsem se na to snažila přijít, ale na nic konkrétního jsme nepřišli. Štítná žláza v pohodě a vše se jeví v pořádku.

Začínám tedy hledat zdroje u alternativní medicína a proto mě zajímá, zda-li nemá nějaká uživatelka zkušenost s iridologií (diagnostikační metoda skenováním duhovky.) Chystám se k téhle paní - http://www.irisdiagnosis.cz/ a zajímalo by mě jestli mi to může pomoci zjistit příčinu, nebo ne :/
BaculkaQ

Příspěvekod Riccione v pát 16. říj 2015 14:03:21

BaculkaQ píše:Snažila jsem se zjistit odůvodnění mé nadváhy. Jelikož vážím zhruba 80kg a měřím cca 175cm, mám ze sebe hodně špatný pocit. Hlavně jím opravdu střídmě, velké porce ovoce a zeleniny a snažím se i sportovat (zatím 2x týdně.)

Efekt se stále ovšem nedostavuje a já se obávám, že moje nadváha může být kvůli nějaké zdravotní vadě. U doktorky jsem se na to snažila přijít, ale na nic konkrétního jsme nepřišli. Štítná žláza v pohodě a vše se jeví v pořádku.

Začínám tedy hledat zdroje u alternativní medicína a proto mě zajímá, zda-li nemá nějaká uživatelka zkušenost s iridologií (diagnostikační metoda skenováním duhovky.) Chystám se k téhle paní - http://www.irisdiagnosis.cz/ a zajímalo by mě jestli mi to může pomoci zjistit příčinu, nebo ne :/

Spíš bych to konzultovala s nějakým výživovým poradcem. Ono "jíst opravdu střídmě, velké porce ovoce a zeleniny" nezní jako to pravý ořechový, můžou ti chybět sacharidy, tuky i bílkoviny a tělo se pak brání.
Moderátor
Riccione
Ověřený uživatel

Příspěvekod peta v ned 28. kvě 2017 11:36:05

Zkus úplně jednoduché pravidlo: po poledni všechny přílohy (brambory, knedlíky, rýže, atd) nahraď pouze zeleninou. Tj maso a sýry nechat a ubrat sacharidy. A vydatně snídat. Je to dostatečně jednoduché a dost účinné na to, aby to zabralo, zároveň sacharidy ráno udržují metabolismus jakš takš v pohodě.

Další věc, u cvičení nejde o to jak moc se zapotíš. Jde tam o to zapnout svalovou regeneraci, protože ta žere kalorie ještě 48 hodin po cvičení, zatímco kardio jen u samotného cvičení tu hodinu, max dvě. Stačí cvičení s vlastní vahou doma, ale silové, nikoliv aerobní. Mě to zabíralo velmi dobře.
peta

Zpět na Mission Impossible: Hubnutí